FREEON-ТРАНСПОРТЕР ЗА БЕБИЊА ОРИОН

Дома / FREEON-ТРАНСПОРТЕР ЗА БЕБИЊА ОРИОН
2.690 МКД 3.990 МКД

Достапност: Да

Безбедноста на вашето дете е секогаш на прво место додека се возите во автомобил. Транспортерот "Орион" е безбедно седиште за автомобил со три точки на безбедносен појас за врзување. Има рачка за носење која се прилагодува на три позиции. Внатрешноста е обложена со високо квалитетен мек материјал за поголема удобност и заштита на бебето. 

Наменет е за бебиња од раѓање па се до 13 кг.

Меката подлога се вади и се пере на 30 степени.  

Димензии на траспортерот: 63х44,5 х 54 см. 

Тежина на транспортерот: 2,88 кг.

Можеби ќе ве интересира